wordpress tema

Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?


Websitesi sahibisiniz yada sahibi olmak istiyorsunuz? Onca emeğin bir getirisi olması lazım değil mi. adına ipuçları öğrenmek için yazımızı dikkatlice okuyun.

 

2 300x225 Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?

Yazıma başlamadan önce söylemeliyim ki web sitenizden para kazanmak masrafsız ama bir o kadar zaman ve sabır isteyen bir iştir.İlk olarak web sitenizi hangi sektör üzerine ve ne tarzda açıcağınıza karar vermeniz gerekmekte.Blog,Forum,Ticaret,İlan,Haber,Portal,Arkadaşlık v.b.Her tarzda web sitenin kendine özel geliri ve yatırımı vardır.Örneğin, bir e-ticaret sitesinden gelecek gelirin çoğu yaptığınız satışlardan olacaktır yada bir arkadaşlık sitesinden gelecek gelir ise üyelik ücretlerinden olacaktır.Biz bu yazımızda blog,forum,haber tarzı siteleri ele alıcaz.

Web sitenizden para kazanma konusunda blog tarzı sitelere yöneldiğimizi farz edelim.İlk olarak hangi konu ve sektör üzerine olucak onu belirlememiz gerekmekte.Unutmayalım ki blog tarzı sitelerin gelirleri %70 Reklam %20 Tanıtım Yazıları Backlink %10 Diğer diye kategorilendirebiliriz.Size reklamdan en çok gelir sağlıyacak siteler – eğer adsense kullanıyorsak – ingilizce içerikli , sağlık,eğitim,finans üzerine olacaktır.Tabi böyle bir blog için yeterli ingilizceniz olması gerekmekte.

Siteniz için en iyi olacak sektör sizin en çok bilginiz bulunduğu sektördür.

3 300x225 Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?

1- Domain Seçimi  

Domain seçimi için web sitenizin ne üzerine olucağına karar vermemiz gerekmekte.Örneğin, sağlık üzerineyse buradan kelimenin aranma hacmine bakıp kendimize bir anahtar kelime belirliyoruz.Sağlık kategorisinde en çok aranan kelime kadın sağlığı ise kadın sağlığı bizim kasıcağımız kelime ve anahtar kelimemiz oluyor.Domainimizi de anahtar kelimemiz içersinde geçicek şekilde alıyoruz.

2-SEO        

1 300x200 Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?

  

Domainimizi aldık,hostumuzu aldık ve scriptinizi kurduğunuzu farzediyorum.Şimdi iş geldi en önemli kısma.SEO (Search Engine Optimization) Türkçe karşlığı arama motoru optimizasyonu anlayacağınız dille google kendimizi sevdirmedir.Seo için dikkat edilmesi gerekenleri listeleyelim.

 • Kalıcı Bağlantılar
 • Güzel kodlanmış script ve tema
 • Özgün İçerik
 • Backlink
 • Sosyal Medya
 • Paravan Blog,Link Whell
 • Sitemap ve Google WebMaster Araçları

 

Konumuz seo olmadığı için bunların en önemlisi özgün içeriği size anlatıcağım.Özgün içerik sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkartmak için kullanacağınız en büyük kozunuzdur.Siteniz kopya içerikten ulaşıyorsa google bunu farkeder ve sizi sevmez icon smile Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?

3- Site Yükselişi ve Hit Arttırma

son secim anketi mart 2013 Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?

Açtığınız blog sitesinden en az 3 ay hiç gelir beklemeyin.Çünkü ilk aylarda sitenize eş dost ve sizden başka giren olmayacak.Ama biz sabırlı olup özgün içerik girmeye devam ediyoruz.İlk ay sonunda backlink çalışması(kaliteli),sosyal medya çalışmaları,blog çalışmaları v.s. başlıyoruz.Eğer bütçeniz varsa bu konularla alakalı seo danışmanı tutabilirsiniz.

Sitemizde 2 ay sonunda özgün içerikler girilmiş,seo çalışmaları yapılmış,günlük tekil hit 500 üzerine çıkmıssa reklam alımına başlayabiliriz.

4- Web Sitenizden Para Kazanma 

 

money 300x199 Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?

Sitemiz daha yeni olduğundan bize en çok gelir getirecek yöntem google adsense reklamıdır.Sitemizde google reklamları yayınlayabilmek için google adsense politiklarıyla sitemiz uyumlu olması gerekmekte.Eğer uyumlu ise ilk başvurumuz hemen onaylanacaktır.İlk başvurumuz onaylandıktan sonra adsense hesabımıza giriş yapıp verilen kodu sitemize yerleştiriyoruz.Tabi bu arada durmuyoruz.Sitemizle ilgilenmeye ve özgün içerik girmeye devam ediyoruz.Eğer 2.onayı da alırsak sitemizde reklamları yerleştiriyoruz.Benim tercihim header 468×60,sidebar 125×125 ve makale içi text reklamıdır.Zaten bir sayfada en çok 3 adsense reklamı yayınlayabiliyoruz.

Reklamları sitemize doğru yerleştirdikten sonra yapacağımız pek bişi kalmıyor.O andan itibaren sitenizle ilgilenmeye güncel tutmaya ve özgün içerik girmeye devam ediceksiniz.Bu doğrultuda googleda sıranız yükselecek,hitiniz artıcak ve gelirinizde buna bağlı olarak artıcaktır.

Alternatif olarak satış ortaklığı ve diğer reklam şirketlerine de kayıt olabilirsiniz.Bu yazımızda belli başlı firmaları görebilirsiniz. Bu firmaların reklamlarını ve satış ortaklığı yaptığınız firma/ürünün linkini sitenizde sinsice paylaşmanız sizin gelirinizi artırmanızda size yara sağlıyacaktır.Fakat tabir-i caiz ise b*kunu çıkardığınız zamanda (her taraf reklam dolarsa) adsense de ban yiyebilir hitiniz azabilir sandboxa düşebilirsiniz.

Bir başka alternatifiniz ise sitenizin zamanla değerini Pagerankını,Hitini artırıp alexa sıralamasını düşürüp,sitenizle alakalı tanıtım yazıları,link satışı yapmaktır.Bu da sizin en büyük gelirlerinizden biri olabilir.Tüm webmasterlar Pagerankı yüksek sitelerden link almaya bayılırlar.Fiyatıda uygun yaparsanız tadından yenmez.

 

Özetlersek blog yazarak para kazanmak tamamen sabır ve uğraş işi.Hiç bir sektörde uğraşmadan para kazanmazsınız.Kazanırsınız diyen yalan söylemiştir.Ama bu yolla sabit ve garanti gelir elde edebilirsiniz.Blog dışında haber,portal,forum v.b. site biçimlerinde de kazanç hemen hemen aynıdır.Forumara özel ücretli üyelikten de gelir kazanabilirsiniz.Ama her şayın başı sabır.

Bir yerde gördüğüm sözü sizinle paylaşmak ve yazımı noktalamak isterim..
İnternet alemi kumar masası değildir,uğraşılan her iş elbet karşılığını verir.

Daha detaylı bilgi için e-kitabımıza göz atınız.

 

WEB SİTESİ KURMA HAKKINDA BİLİNMEYENLER İÇİN

23141 Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?

 

VN:F [1.9.22_1171]

Oy Verin
Rating: 7.4/10 (10 votes cast)

Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?, 7.4 out of 10 based on 10 ratings

Gelen Aramalar

HakkındaKesinPara.CoM
----

1 Yorumlar on Web Sitenizden Para Kazanma , Site Açarak Para Nasıl Kazanılır?

 1. http://www.probux.com/?r=1srsrmnyk1
  bu sitede rahatça para kazanabilirsiniz isteyen ücretsiz isteyen yatırım yaparak daha fazla kazanabilir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Yaz

E Mail adresiniz gizli tutulacaktır.

*ucretsiz arkadaslik siteleri Canakkale Haberleri